Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 733165
Kurum Adı : Çadırkaya Ortaokulu
Telefon : 446-446-5010
Faks : 0
WEB Adresi : http://cadirkayaortaokulu.meb.k12.tr
Adres : Çadırkaya Kasabası TERCAN/ERZİNCAN

VİZYON
Öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul etmiş bireylerin, yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, öz güvenli olmalarına, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, en az bir yabancı dili çok iyi kullanabilmelerine imkan sağlamaktır. Böylece bir yandan Türk vatandaşlarının ve Türk toplumunun refah ve mutluluğunu artırmak; öte yandan milli birlik ve bütünlük içinde iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı desteklemek ve hızlandırmak ve nihayet Türk milletini çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı yapmaktır.

MİSYON
Atatürk inkılap ve ilkelerine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren; beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler yetiştirmektir.

BAŞARILAR
Tercan Mamahatun Bilim ve Çocuk Şenliği Ortaokullar İlçe Birincisi (Emine Turgut-Ebru Karaca) Danışman Öğretmen Tarık YILDIRIM 2012-2013 Kutlu Doğum Haftası Kompozisyon Yarışması Tercan İlçe Birincisi (Tuğçe DURMUŞ) 2013-2014

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : TAM GÜN
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8.30-15.20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Lojmanlar Okula Yaklaşık 1 Km Mesafe Uzaklıktadır.Kalorifer sistemi yoktur. Geldiğinizde lojman sıkıntısı yaşayabilirsiniz.Gelmeden okulu arayıp lojman doluluğu hakkında bilgi almanız sizin açınızdan yararlı olacaktır.

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İL MERKEZİNE (ERZİNCAN) 110 KM İLÇE MERKEZİ (TERCAN) 30 KM
Ulaşım : İlçe merkezine hafta içi her gün sabah saat 8:00´da gidip 11:00´da dönmektedir. İl merkezine pazar günü hariç her gün sabah saat 07:00´da gidip 14:00´da dönmektedir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Çadırkaya Beldesi merkezinde bulunmaktadır.